Alarmy, kamery, monitoring, kontrola dostępu – polecamy.

Alarmy, kamery, monitoring – zobacz na alarmy.mirako.pl

Alarmy, kamery, monitoring, kontrola dostępu

Alarmy i kamery wraz z monitoringiem i kontrolą dostępu stanowią zespół elektronicznych i elektro-mechanicznych urządzeń służących do zabezpieczenia mienia. Stosowanie tego typu systemów i rozwiązań już dawno przestało być luksusem, a stało się koniecznością w codziennym życiu. Na stronie alarmy.mirako.pl  można przeczytać na temat tych zabezpieczeń.

OdpowiednioCzujka ruchu PIR zaprojektowany, indywidualnie dobrany i prawidłowo ustawiony system alarmowy ma za zadanie strzec naszego dobytku oraz nas samych. Istnieją różnorodne rozwiązania techniczne, które zapewniają ochronę nie tylko w czasie, gdy w chronionym obiekcie nikt nie przebywa. Możliwe jest  zainstalowanie takiego systemu, który zapewni ochronę przebywającym wewnątrz ludziom. Dodatkowo, ochrona ta nie będzie ograniczała swobody poruszania się. Takie rozwiązania sprawdzą się również w przypadku posiadania zwierząt, gdzie tradycyjne czujki ruchu nie zdadzą egzaminu i będą powodować fałszywe alarmy.

Nie jest także już luksusem możliwość sterowania alarmem za pomocą smartfonu czy też przy pomocy przeglądarki internetowej. W zależności od konkretnego rozwiązania, dostajemy do dyspozycji możliwość pełnego sterowania systemem i wszystkimi urządzeniami współpracującymi lub ograniczonego do podstawowej funkcjonalności (załączenie-uzbrojenie / włączenie-rozbrojenie). Jedną z funkcji może być np. otwieranie bramy wjazdowej czy garażowej.

Oprócz sterowania przez GSM istnieje możliwość automatycznego powiadamiania o alarmie w chronionym obiekcie. Może być ono realizowane za pomocą SMS, połączenia telefonicznego głosowego GSM/PSTN, CLIP, powiadomienia poprzez GPRS i odpowiednią aplikację.

Kamerykamery  – to kolejne urządzenia, które w połączeniu z rejestratorami stanowią „czarną skrzynkę” rejestrującą obraz z newralgicznych punktów. Zapis taki umożliwia późniejsze odtworzenie obrazu nawet sprzed kilku miesięcy. Oczywiście czas ten zależy od zastosowanych rozwiązań technicznych i oczekiwań użytkownika. Stosowane jeszcze do niedawna kamery analogowe nie są już dostępne, a w ich miejsce zostały wprowadzone kamery cyfrowe. Zastosowanie techniki cyfrowej umożliwia osiągnięcie dużo lepszych parametrów obrazu (szczególnie rozdzielczości) niż w przypadku poprzednich rozwiązań. Różnica jest bardzo duża, jeśli kamery analogowe mają rozdzielczości na poziomie 0.3 MPix a kamery cyfrowe w niewygórowanych cenach mają ten parametr na poziomie 2, 3, 5 MPix. Oczywiście istnieją kamery cyfrowe o jeszcze większych rozdzielczościach np. 12MPix i więcej.

Do dyspozycji użytkowników oddano specjalne wersje kamer i rejestratorów cyfrowych, które przy wykorzystaniu okablowania kamer analogowych umożliwiają zastosowanie technologii cyfrowej.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę poświęconą zabezpieczeniom:

alarmy.mirako.pl